8 Haziran 2015 Pazartesi

Hamilelikte Unutkanlık

Sponsorlu Bağlantılar:

Hamilelikte Unutkanlık

Hamile kadınları çoğu, beyni­nin sanki hamilelik sürecinde yerinde olmadığını hisseder­. Yöneticilik kabiliye­tiyle övünen  kadınlar bile, bu yetenekleri­ni yitirebilir, görüşmeleri­ni unuta­bilir, yoğunlaşmakta zorlana­bilir ve soğukkanlılıklarını kaybede­bilirler­. Neyse ki, bir­takım kadınların âdet öncesi de yaşadığı bu durum geçicidir­­. Pek çok başka belirti gibi bunlar da hamilelikte ki hormonal değişikliklere bağlıdır­­.

Bu duruma sinirlenmek, sadece hadi­seyi şiddetlendirecektir­­. Bunun normal olduğu kabul edilmektedirse, daha ba­sit geçme­si el­de edilebi­lir­­. Bununla birlik­te yaşamınızdaki stres yapıcı etmenleri olabildiği kadar azaltmak da yardımcı olacaktır­­. Daha öncesin­den  yaptığımız işlere bir de bebek bakımı­nın eklenmesiyle, etki­yi kadar verimli çalışamaya­bilirsiniz­. Evinizde ve işyerinizde yapmanız lazım olan işlerle ilgili bir liste hazırlarsanız ve evden  çıkmadan kontrol edersiniz, kapıyı kilitlemeyi unutmak, çaydanlığın altını açık bıraka­rak evden  çıkmak gibi meydana gelebilecek tehlikeli durumları engelleyebilirsiniz­.

Bebeğini­zin doğumdan birkaç hafta sonrasına kadar, hormonal farklılığa sonrasına kadar, hormonal farklılığa de değil de yorgunluğunuza bağlı bir şekil­de, bu durum devam edebilir ve gece bebeğiniz uyuyuncaya dek da ortadan kalmaya­bilir­­.

İlgili aramalar: hamilelikte unutkanlık, gebelikte çabuk unutma