20 Aralık 2012 Perşembe

Alerjinin Doğal Tedavisi

Sponsorlu Bağlantılar:

ALERJİNİN DOĞAL TEDAVİSİ

Genel bilgi: Bünyesi hassas insanlar belirli bazı yiyecekleri aldıktan sonra ortaya çıkan bir durumdur alerji. Sanayinin ilerlemesiyle çevremiz her geçen gün daha fazla kirleniyor ve bunun da etkisiyle maalesef allerji vakaları hızla artıyor.

Allerjiler çeşitlidir. Saman nezlesi, astım ve migren de allerji sayılır. Örnek verecek olursak ısırgan otunu derimize sürttüğümüzde deri üzerinde kırmızı bir tabaka meydana getirir. Ateşimiz yükselir. Bu da bir allerjidir türüdür. Allerjiye sebep olan maddelere allerjen denir.

Fırıncılığa, değirmenciliğe, duvarcılığa yeni başlayanlarda genellikle allerji vakaları görülmektedir. Allerji durumuyla karşı karşıya kalan bir insanın kesinlikle kimyevi sabunlarla yıkanmaması gerekir. Kullanılacak sabunun zeytinyağından üretilmiş, doğal olması, baz derecesinin ise pH 5 ya da 7 olması gerekir.

Beslenme : Allerjiye sebep olan yiyecek belli ise bundan kaçınmak şarttır. Alerjiye sebep olan yiyeceği anlamak için alerji testi yaptırabilirsiniz. Alerji testinde alerjiye sebep olan bir çok yiyecek ve maddenin özünden alınan çok küçük bir miktar madde, cilde maruz bırakılır. Maruz kaldığı bölgede deriyi kabartan maddeler alerjimizin olduğu maddelerdir. Bu bir yiyecek ise buna dikkat etmemiz gerekecektir. Bunun dışında başka tür bir allerjen ise bu allerjenden uzak kalmamız faydalı olacaktır.

Kesinlikle domuz eti yememek gerekir. Şekerli maddelerden, bilhassa çikolatadan da kaçınmak gerekebilir. Alerjiye karşı doğal gıdalar ve doğal bir hayat tarzı tavsiye edilir.

Alerjiye karşı haricen yapılacak tedavi : 1 litre suyun içerisine 1 yemek kaşığı meyve sirkesi karıştırınız. Elde ettiğiniz bu karışım sıvı ile kaşıntının olduğu bölgeyi yıkayınız.