20 Aralık 2012 Perşembe

Buğday Yağının Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Buğday YağıBuğday, en temel besinlerimizden biri olan ekmeğin hammaddesidir. Fakat buğdayın besleyici yanı bununla da kalmıyor. Buğdayın yağı çıkartılarak cilt bakımında ve saç bakımında kullanılmaktadır. Güzelliğine değer veren ve doğal ürünleri tercih eden hanımlar sayesinde son zamanlarda buğday yağının popülaritesi oldukça artmıştır. Buğday yağı cildi besler ve nemlendirir. Cildimizi besleyen B vitamini ve E vitamini bol miktarda ihtiva eder. Buğday yağı, sahip olduğu bu vitaminlerin dışında yine protein ve mineraller bakımından da zengindir. Üstelik bilinen hiçbir yan etkisi de olmadığı için yüzünüzde, cildinizin diğer bölgelerinde ve saçlarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Tabi kullandığınız ürünün saf buğday yağı olduğundan emin olun.
buğday yağı, buğday yağının faydaları, buğday yağının yararları

Buğday Yağının Faydaları (Yararları)

- Cildi nemlendirir. Banyodan sonra yüzünüze ve vücudunuza yumuşak bir masajla uygulayabilirsiniz.

- Hücreleri yenileyici özelliği ile buğday yağı cilde parlaklık verir.

- Cilt kırışıklıklarını önler.

- Buğday yağı kadınların korkulu rüyası olan selülit tedavisine takviye olarak kullanılır.

- Yara ve yanık bölgelerin tedavisinde kullanılır.

- Saç bakımında kullanıldığında yıpranmış saçları onararak parlaklık verir.

Bakımsızlıktan kaynaklanan saç kırılmalarını ve saç dökülmelerini önler.

- Güneşin sebep olduğu lekeleri ve doğum anında meydana gelmiş lekeleri giderir.

- Buğday yağı düzenli kullanıldığında göz altı morluklarını geçirir.

Buğday Yağı Maskesi

E. Şallı buğday yağı maskesi:

Yarım adet kivi
1 çay kaşığı bal
1 çay kaşığı buğday yağı

Yarım adet kiviyi alarak püre kıvamına getirebilecek küçük bir rende ile rendeleyin. Rendelenmiş kiviyi cam bir kase içerisine koyarak üzerine balı ve buğday yağını da ekleyip karıştırın. Kuru ve Temiz yüze ve gözaltı bölgelerine sürün. Yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra ılık su kullanarak yüzünüzü yıkayın. Hafta bir gün yatmadan evvel de bu maskeyi uygulayabilirsiniz. 1 ayda gözaltı bölgelerinizdeki değişimi fark edersiniz. Cildimiz saat 01:00-03:00 gibi kendisini yenilediği için maskeyi gece uyguluyoruz.

S. Dumankaya buğday yağı maskesi:

1 tatlı kaşığı susam yağı ve 1 tatlı kaşığı buğday yağını karıştırıp bu karışımdan göz altlarınıza sürün. 3 gün aralıklarla bu maskeyi uygulayın.

Yağlı ciltler için buğday yağlı yüz maskesi:

1 adet yumurtanın akını alarak güzelce çırpın. Üzerine 1 çay kaşığı buğday yağı da ilave ederek karışımı yüzünüze hafifçe masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin. Kuru ciltler için yumurtanın akı yerine sarısı kullanılır. Aradaki fark sadece budur. Diğer uygulamalar aynıdır.