15 Nisan 2013 Pazartesi

Hamilelikte Varis Oluşumunun Nedenleri

Sponsorlu Bağlantılar:

HAMİLELİKTE VARİS

Hamilelikte Varis Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

Varis bacak bölgesinde meydana gelen damarlarda kanın birikmesi durumudur. Hamilelik döneminde görülen varis sorununun asıl sebebi anne adaylarının hormonal değişimidir. Zira hormonal değişim rahimdeki toplar damara bebeğin baskı yapması sonucu kan akışının zorlaşmasına yol açmaktadır. Bu durumda da bacaktaki damarlarda kan daha fazla basınç yapar ve damarlar genişleyerek varis oluşumuna neden olur. Anne adaylarında eğer henüz hamile kalmadan önce varis durumu varsa bu durum hamilelikten önce tedavi edilmelidir. Zira hamilelik dönemlerinde halihazırda geniş olan damarlar daha da genişlemektedir. Bu dumunda ciddi anlamda hayati tehlikelere yol açabilmektedir.

Hamilelikte Varisin Tedavisi

Anne adayları hamilelik sırasındaki varis oluşumunda eğer tedavi görmezse oluşan varisler kalıcı olmaktadır. Bu nedenle gerekli tedavilerin zamanında yapılması oldukça büyük önem arz etmektedir. Anne adayları hamilelik dönemlerindeki varis oluşumunu engelleyebilmek için hamilelere özel varis çoraplarını kullanabilmektedir. Bunun yanı sıra hafif yürüyüşler, yüzme gibi aktiviteler varis oluşumunun önüne geçebilmektedir.
YAZININ DEVAMINA GİT

Sponsorlu Bağlantılar:


Varis sorunu yaşayan anne adayları mutlaka doktora görünmelidir. Kalp ve damar hastalıları yönünden gerekli kontrollerin yapılması oluşabilecek birçok olumsuz durumun önleyicisi olabilmektedir. Hamilelerde eğer kalp ve damar hastalıkları, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklar bulunuyorsa varis sorunu da ciddi problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle anne adaylarının sürekli olarak doktor kontrolünde olmaları, vücutlarındaki sorunlar için endişelenmeden gerekli tedbirleri almaları faydalı olmaktadır.


İlgili aramalar: hamilelikte varis neden olur? hamilelikte varisin tedavisi nedir? hamilelik varisleri nasıl geçer?