13 Nisan 2013 Cumartesi

Göbek Eritme Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar:

GÖBEK ERİTME YÖNTEMLERİ

Kadınların en önemli sorunlarından biri de göbek bölgesindeki fazla kilolarından kurtulmaktır. Çoğu kadın diyete başlar fakat devamını getiremez. Açlıkla iradeyi bir ara da götürmek bir hayli zordur. Göbek bölgesindeki kilolardan kurtulmak çok da kolay değildir. Göbek bölgesindeki kilolar daha çok kalıcı kilolardır. Bu bölgedeki kilolardan kurtulmak sabır isteyen konudur. Göbek bölgesindeki kilolar birçok kadında doğumdan sonra kalmıştır. Göbek bölgesindeki kilolardan kurtulmak için yapmanız gereken yöntemlere bir göz atalım.
karın eritme yöntemleri
Göbek Eritme Yöntemleri

- Stresten uzak durun. Stresli olduğunuz anlarda sindirim sisteminiz yavaşlar. Rahatlamak için nane çayı için.

- Günde 1 bardak süt için.

- Tuz tüketiminizi azaltın.

- Bol taze meyve ve sebze tüketin.

- Tatlılardan ve hazır meyve sularından uzak durun.

- Yağlı yiyeceklerden uzak durun.

- Yemek yedikten en az 2 saat sonra uyuyun ve yemeğin üzerine uyumayın.

- Göbek kaslarınızı çalıştıracak egzersizleri ihmal etmeyin.

- Günlük mutlaka 30 dakika yürüyüş yapın.

- Yürüyen merdiven, asansör gibi teknolojik aletleri kullanmaya çalışın. İş yeriniz ile eviniz arasındaki mesafe yakın ise işe yürüyerek gidip gelin.

- Karın bölgenizi çalıştıracak, yarım mekik ve benzeri egzersizleri günde 5-10 dakika bile olsa yapın. Bu egzersizler o bölgeleri sıkılaştırmaya yarayacaktır. Bu tür egzersizler kilo verdiğinizde ortaya çıkabilecek ciltteki gevşeme ve sarkmalara engel olur.

- Günlük 1,5 litre su için.

- Göbek bölgenizde şişlik gibi sorun olduğunda doktora başvurun. Göbek bölgesinin kalın görünmesinin tek nedeni kilo değildir. Şişlik veya kabızlık gibi sorunlar da olabilir.

İlgili aramalar: göbek nasıl eritilir? karın eritme yöntemleri nelerdir?