14 Temmuz 2015 Salı

Karanfil Zayıflatır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar:

Karanfil Zayıflatır Mı?

Karanfil 15 ila 20 metre arasın­da değişen  ebatlara sahip, hoş kokan bir baharat türü olarak geçmektedir­­. Karanfil, kışın yaprak dökmeyen  karanfil ağacı­nın çiçeğin­den  ve tomurcukların­dan el­de edilmektedir­­. Bununla birlik­te bu ağacın çiçeklerin­den  karanfil yağı da çıkartılır­­. Sizlere hemen  karanfilin faydalarını aktarmak istiyorum­.

Karanfil antiseptiktir­­. Mikropları öldürücü özelliğine sahiptir. Bilhassa diş ağrılarını kesmeye destek olmakta­dır­­.  Diş hekimliği mesleğinde karanfilin yeri ayrıdır çünkü diş hekimleri bu bitki­nin ağrı gideren  ve antiseptik özelliğin­den  yararlanırlar­. Aynı zamanda ağız kokusunu giderici olarak da bilinir­­. Bun­dan dolayı günlük kullanımda ağız kokularını bastırmakta en etkili yöntemlerden biridir karanfil kullanmak­. Gaz sorunu yaşayanlar için gaz söktürücüdür­. Bedenin refleksi­ni güç verir, uyarıcıdır­­.  Zihni açar, yorgunluğu giderir­­. Kalp sistemi için oldukça yararlı olan karanfil, kalbi güçlendirdiği gibi aynı an­da beyine de fayda­sı vardır ve belleği güçlendi­rir­­. Lenf sistemi­ni güç vermekte­dir­­. Baharatsı özelliğin­den  ötürü iştah açar­. Sindirim sistemi­ni düzene sokarak hazmı kolay hale getirir­­. Göğüs bölgesinde ve midede dayanıklılık sağlar­. Karanfil bitkisi­nin başka bir özelliği de güçlü bir balgam söktürücü oluşudur­. Bununla beraber öksürüğü keser­. Cinsel isteği arttırır, mide bulantısını önlerken  aynı an­da öksürüğü geçirir­­. Ateş düşürücüdür­. İshali keser­. Karanfil faydalarını sizlere sunduktan sonra şimdi bu bitkiyi nasıl kullanabilecek olduğunuz ile ilgi­li birazcık bilgi vermek istiyoruz­.

SERENAY SARIKAYA'NIN ZAYIFLAMA SIRRI "KARANFİL"

Karanfil tohumu toplanıp kurutma işlemin­den  geçtikten  sonra kaynatarak karanfil çayı olarak kullana­bilirsiniz­. Bununla birlik­te size bir tavsiye; karanfil çayı içine tarçın eklerseniz bilhassa boğaz ağrısı için ilaçlı niteliğinde bir bitkisel çay hazırlamış olursunuz­. Karanfilden  çıkan karanfil yağı ile romatizma şikâyetleri­ni azaltıcı yönde bir uygulama yapa­bilirsiniz­. Karanfil yağını romatizmalı alana sürdüğünüz takdir­de yararı gözle görülür şekil­de fark edeceksiniz­. Aynı zaman­da karanfil bitkisi­ni bal ile de yiyebilirsiniz­. Bu karışım iktidarsızlığa faydalı olmakta­dır­­.  Karanfil bitkisi­ni su ile kaynatıp el­de ettiğiniz karışım ile ateşli hastaları terletmek ve ateş dindirici olarak kullanım amacı görülmekte­dir­­. Bununla birlik­te bahsi­ni ettiğimiz gibi güçlü bir balgam sökücü ve öksürük önleyicidir­­. İshal program çekiyorsanız karanfil kökünü kaynatıp oldukça tesirli gelecektir­­. Aynı zaman­da karanfil sindirim sistemi düzenleyici söylemiştik bununla beraber boşaltım sistemi­ni düzene sokan karanfil mide ve bağırsak bozulmalarını giderir­­. Sizlere şimdi karanfilin sık kullanım şekli olan karanfil çayı­nın nasıl hazırlandığı­nın tarifi­ni vereceğiz­.
karanfil zayıflatır mı


İlk olarak 6-7 diş olan karanfili toz şekline gelene ka­dar havan­da iyice dövün­. Sonrasın­da içecek olduğunuz bardak boyutu kadar olan suyu kaynatma işlemine elbet­te tuttuktan sonra, karanfil tozunu kaynamış suyun içerisi­ne atın­. Demlik kapalı hal­de beklerken  10 dakika bir kaynama ve demlenme süresi­ni bekleyin­. Çayın daha tesirli olma­sı için 20 dakikada bekleyebilirsiniz­. Sonrasın­da bu işlemler bittikten  hemen  ardın­dan karanfil çayınızı içebilirsiniz­. Eğer tek sefer­de daha fazla adet karanfil çayı sağlamak istiyorsanız, bir sefer­de daha fazla su ve daha fazla karanfil kullanarak hazırlaya­bilirsiniz­. Bu hazırlamış olduğunuz karanfil çayları buzdolabın­da saklaya­bilirsiniz­. Lakin iki üç gün ­içinde saklamış olduğunuz karanfil çayı­nın tüketmeniz gerekiyor­.

İlgili aramalar: karanfil zayıflatır mı, serenay sarıkayanın zayıflama formülü nedir, karanfilin faydaları nelerdir, karanfilin yararları