24 Kasım 2014 Pazartesi

Diyet Sırasında Oluşan Kabızlık Nasıl Önlenir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Diyet Sırasında Oluşan Kabızlık Nasıl Önlenir?

Zayıfla­mak amacı ­ile için diyet yapmaya başlayan pek çok insanın yaşadığı problemlerin başın­da değişen  beslenme düzeniyle beraber kabızlık sorunu geliyor­. Peki normal dönemler­de ve diyet yaparken  kabızlık nasıl önlenir­­. Beslenmedeki dengesizlik ve hareket azlığı ile başlayan kabıza ne iyi gelir bilhassa baştan aşağıya yenilenen  yemek içme alışkanlığına adapte olma aşamasın­da neler yenmeli­. Kabızlık neden  olur sorununa bağırsak tembelliği yanıtını vermek doğru olacaktır­­. Bu aşamada bağırsaklarımı­zın çok daha düzenli şekil­de çalışarak işlevleri­ni yerine getirme­si problemin çözülmesinde tesirli olacağın­dan su tüketimi ve yeteri ka­dar posa tüketimine ehemmiyet verilip işe başlanmalıdır­­.

Diyet yaparken  nelere dikkat etmeliyiz, düzenli beslenme bulunmadığı müddet genel sağlık problemleri­nin yanı sıra kişi sindirim sistemi­nin düzenli çalışmama­sı nedeniyle kabız olmakta­dır­­.  Kısaca bağırsak tembelliği olarak isimlendiri­len  problemin aşılışı için pek çok yöntem aşağıda sizler için sıralanmıştır­­. Gün içerisinde ılık su tüketmek pek çok olumlu yönde etki­yi beraberinde getirecektir­­. beraberinde kabıza ne iyi gelir sorusu sorulduğun­da pek çok kişi­nin aklına ilk gelen  sinameki bitkisidir­­. aynı şekil­de rezene ve anason rahatlatıcı etki gösterecektir­­. Dikkat edilişi lazım olan en  mü­him nokta çok uzun süre kullanılan sinameki­nin sorun­ları beraberinde getireceği için uzmanların önerileri doğrultusun­da hareket edilişi gerekmekte­dir­­.

Kabızlık neden  olur, detaylarıyla anladıktan sonra giderilişi lazım olan en  büyük sorun in bağırsaklar­da olduğun­dan bütün çalışma buraya yönlendirilmektedir­­. Keten  tohumu bilhassa salata çeşitleri ile beraber kullanıldığı zaman olumlu neticeler alınmaktadır­­.  Kepekli besinler ve yulafın posa yönün­den  epey zengin olduğu düşünüldüğü zaman problemin çözülmesinde yararlanıla­bilir­­.

Diyet yaparken  kabızlık nasıl önlenir: Kuru incir, kuru erik ve kuru kayısı­nın bağırsak düzenleyici olduğunu herkes biliyor­. Öncelikli olarak sizlere pek bilinemeyen  fakat tesirli bitkisel yöntemleri sizlerle paylaşmaya gayret ediyoruz­. Bitkilerden  bezelye ve semizotu ve benzeri pek çoğunun sofralarımıza eklenme­si büyük oran­da sorunu aşmaya yardımcı olacaktır­­.

Pazarlar­da mevcut olan trabzon hurma­sı ismiyle bilinen  meyve diyet yaparken  neler yenmeli sorusuna verilebilecek oldukça iyi bir yanıttır­­. Diyet yaparken  beslenme uzmanları ve tavsiyesi ile diyetle egzersiz bir biriyle ayrılmaz bütündür­. Spor yapmayan bir kişi­nin sindirim problemleri yaşama­sı kaçınılmaz olacaktır­­.