22 Kasım 2014 Cumartesi

Kola İçtikten Sonra Vücuttaki Değişiklikler

Sponsorlu Bağlantılar:

Kola İçtikten Sonra Vücuttaki Değişiklikler

Kola içtikten  10 dakika sonra;
Kanınıza 10 çay kaşığı şeker girer­. Bu günlük almanız lazım olan miktarın tamamıdır­­.  Fazla şekerin midenizi bulandırmaması­nın sebebi içerisindeki fosforik asittir­­.

Kola içtikten  20 dakika sonra;
Kan şekeriniz yükselir­­. Karaciğeriniz vermiş olduğu tepkiyle fazla şekeri yağa dönüştürür ve aşırı insülin salgılanır­­.

Kola içtikten  40 dakika sonra;
Kafein bütünüy­le emilir­­. Gözbebekleriniz büyür­. Tansiyonunuz artar ve karaciğeriniz kana daha fazla şeker yükler­­.

Kola içtikten  45 dakika sonra;
Vücudunuz dopamin yapımı­nı fazlalaştırır; ki bu beynin keyif alma merkezi­ni uyarır (eroin de aynı etki­yi yaratmaktadır)­.

Kola içtikten  1 saat sonra;
Ve nihayetinde şeker tavan yapar, keyfi­ni çıkarın­. Size birkaç şok e­den  gerçek daha­.

Hergün bir gazlı içecek içmek şeker hastası olma riski­ni %85 fazlalaştırır­­. Şeker esasın­da kokain­den  daha çok bağımlılık yapmakta­dır­­. Günde yalnızca bir kutu ekstra olarak içilen  gazlı içecek; bir yılda, hemen  hemen  7 kilogram almanıza yol açar (bu si­zin daha iyi gözükmenizi sağlamaz)­. Hala  gazlı içecek içmeye devam ediyorsanız, bu alışkanlığınızı bırakmak, daha sağlıklı bir hayat sürebilmeniz için çok ba­sit bir yöntemdir. Örneğin, su daha iyi bir seçimdir; veya illa ki gazlı bir içecek istiyor iseniz bir parça limon dilimi ya da suyu ile maden  suyunu denemenizde fayda var­. Çocuklarını­zın bu içecekleri tüketmesi­nin hiç bir sebe­bi olamaz­. Hiçbirisi, ne kola ne zero ve benzeri. Bunun mazereti yok. "0 şeker" masalıyla bizlere diyet şekersiz kolada kullanılan yapay tatlandırıcıların da son derece tehlikeli olduğunu unutmayalım. Lütfen  sorumsuz olmayın­. Gördüğünüz gibi birazcık aklımız varsa, meşrubatları neden  hayatımızdan bütünüy­le çıkarmamız gerektiği­ni anla­mak hiç de zor olmaz­. Bu sebeple gazlı meşrubatlari artık tüketmeyin, daha sağlıklı olun ve iyi görünün­. Kola yerine belki taze sıkılmış limonata, ayran vb. doğal içecekleri tercih edin.