6 Ocak 2015 Salı

Adaçayının Vücuda Yararları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Adaçayının Vücuda Yararları Nelerdir?

Tüm insanlar günlük en  az 2 ya da 3 bardak çay içer­. Çay içmek artık insanlarımızda bir ihtiyaç, bir alışkanlık haline gelmiştir. Bir çok yer­de bir çok tür çay bulu­nur­. En çok seçilen  çay ise bildiğimiz siyah çaydır­­.  Yararı olduğu bilenen  bu siyah çayın aynı an­da zararı da bulunmaktadır­­.  Bun­dan dolayı siyah çay yerine daha yararlı olan çaylar tercih etmek gerekir­­. Bu çaylar­dan bir tane­si de ada çayıdır­­.  Son zamanlar­da popülerliği oldukça yükselen  bir çay çeşididir ve sağlık hususun­da insanlar için oldukça yararlıdır, bilhassa vücuda­.

Genel olarak soğuk mevsimler­de tüketilen  bir çay çeşididir­­. Yeşilimsi tatlı bir rengi vardır ve oldukça güzel kokar­. Gelelim ada çayı­nın insan vücuduna olan yararlarına­. Ada çayı ağız sağlığı yönün­den  oldukça faydalı bir çaydır, diş ve diş etleri­nin güçlenme­si için gerekli yardımı sağlar­. Unutkanlık sorununa da çözüm olur, insan hafızası­nın güçlenmesine imkan vermekte­dir­­. Vücut­ta meydana gelen  kızarıklıkların da çözümü olur ada çayı­. Ada çayını düzenli bir şekil­de tüketirseniz vücudunuzdaki kızarıklıklar­dan da kurtula­bilirsiniz­. Yeni kızarıklıkların oluşumu­nu engelleyerek bedenini­zin güzel görünmesine imkan vermekte­dir­­. Kızarıklıklar gibi kırışıklıkların da oluşumu­nu engeller­. Bunun yardımıy­la çok daha güzel ve sıkı bir bedene sahip olur, olduğunuz yaştan çok daha genç gözükebilirsiniz­.

Saçlarınızda kepek sorunu var ­ise adaçayı buna da çözümdür­. Kullandığınız şampuanın içerisi­ne birazcık ada çayı ilave edip banyo – duş sırasın­da saçlarınıza güzel bir masaj yaparak kepek sorununuzu da çözebilirsiniz­.