18 Ocak 2015 Pazar

Zayıflatan 10 Bitki

Sponsorlu Bağlantılar:

Zayıflatan 10 Bitki

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler, iştah azaltan ve yağ yakma­yı hızlandıran bu bitkileri tercih edebilirler.

Maydanoz

Maydanoz metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor­. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok tesirli bir metod olarak bilinir­­.

Adaçayı

Zayıfla­mak isteyenler tarafı ile iştah kesici olarak kullanılmaktadır­. Çay ve yemekler­de baharat amacıyla da kullanılabiliyor­.

Fesleğen

Vücut­ta biriken  fazla suyu atmaya yardımcı olmakta­dır­­.  Üstelik içerisindeki eter yağların moral yükseltici etki­yi bulunmakta­dır­­.

Atkuyruğu bitkisi

İdrar sökücü özelliğiyle bilinir­­. Yağ dokularını eritmeye yardım edici bitki yaraların geçişine de yardımcı olmakta­dır­­.  Fakat bütün idrar söktürücü bitkiler­de olduğu şekil­de fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir­­.

Kekik

Sindirim problemleri­ni tedavi e­den  etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor­. Bağışıklık sistemi­ni güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikâyet edenlere zindelik veriyor­.

Civanperçemi

Tatlıya karşı iştahı keser, tokluk duygusu vermekte­dir­­. Tazelik veren  lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir­­.

Biberiye

Sindirimi düzenler­. İyi bir canlandırıcıdır, kanın vücut­ta dolaşımını çabuklaştırır, cildi sıkılaştırır­­. Et yemeklerinde kullanıla­bilir­­.

Tere

Vücuttaki yağ yakma­yı hızlandırıyor­. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemeli­dir­­. Bununla birlik­te içinde birçok vitamin barındırır­­.

Sinameki

Kalın bağırsakta suyun emilimi­ne engel olarak müshil görevi yapmakta­dır­­.  Uzun süreli kullanımlar­da bağırsaklar­da yan tesirlere yol açacağın­dan idrar söktürücü özelliği bulunmakta olan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenme­si gerekmekte­dir­­.

Balık otu

Bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olmakta­dır­­.  İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık vermekte­dir­­. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanıla­bilir­­.