29 Ocak 2015 Perşembe

Bacaklar Nasıl İnceltilir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Bacaklar Nasıl İnceltilir?

Bacak bölgenizdeki yağlar­dan kurtulmak istiyor iseniz mutlak suretle düzenli şekil­de egzersiz yapmanız, su ve sıvı tüketimiyle bir­likte diyet programı da gerekmekte­dir­­.

Kalın ve yağ tutan bacakları inceltmek zordur­. Bun­dan dolayı düzenli günlük olarak 30 dakika egzersiz yapmanız gerekir­­. Yüksek tempolu ve bacak kaslarınızı güçlendirici egzersizler formda kalmanız için büyük fayda sağlayacaktır­­.

Bilhassa şikayet edilen, bacaklarını­zın üst bölgesi­ni inceltmek amacı ile bir duvarın önüne geçerek, oturuyormuş gibi vücudunuzu yere paralel olacak şekilde, sırtınız dik çömelin ve iyice yorulana kadar devam edin­. Oldukça kolay görünen  bu hareket bacaklarını­zın mü­him derecede yağ yakmasını ve incelmesi­ni sağlayacak­.

Oturur konumdayken  bacaklarınızı ileri doğru uzatın, yukarı kaldırın ve 10 saniye kadar bu şekil­de kalın­. Bacakları güçlendirmek amacı ile yanlamasına uzanın­.

Üstte kalan bacağınızı bükün ve alt­ta kalan bacağınızı yukarıya doğ­ru kaldırın­. Bu hareketi yaparken  sırtını­zın dik olmasına dikkat edin­. Yürüyüş ve koşma egzersizleri esnasın­da olanaklı mertebe topuklarınıza yüklenmeden, parmak ucunuzda hareket etmeye özen  gösterin­. Bu şekil­de hareket etmek, bütün bacak kaslarını­zın yüksek tempoda çalışmasını sağlayacaktır­­.

Basen  bölgesindeki yağlanmalarınızı yakmak için, yere sırt üstü yatıp bacakları ileri ve geri hareket ettirin­.