12 Ocak 2015 Pazartesi

Yiyerek Zayıflamak Mümkün Mü?

Sponsorlu Bağlantılar:

Yiyerek Zayıflamak Mümkün Mü?

Yiyerek zayıflamak da pekala mümkündür. Yiyerek zayıflamak derken önümüze geleni yemekten bahsetmiyoruz tabiki. Burada bahsetmek istediğimiz aç kalmadan, strese girmeden, sağlıklı beslenerek vücuttaki yağlardan nasıl kurtulacağınız sorusunun yanıtını bu 10 harika besinle veriyor.

TAVUK: Yenilmesiyle birlikte vücudun kalori yakma hızını hızlandıran protein deposudur­. Kolin, fosfor, vitamin B3 ve B6’nın da en  güzel kaynaklarındandır­­.

SOMON BALIĞI: Somon, metabolizmayı ateşleyici olarak gösterilen  protei­nin en  mü­him besinidir­­. Buna ilaveten  sağlıklı yağlar­dan omega* 3 ile bolca B12 vitami­ni ve Vitamin D ihtiva eder­.

KIRMIZI ET: Karnitin ihtiva eder­. Karnitin de bilhassa egzersiz yapan kişiler­de enerji kazandırırken, egzersiz esnasın­da yağların da hızlı yağa dönüştürmesine imkan vermekte­dir­­. Genel sağlığı destekleyen  çinko ve selenyumun da lezzetli bir besinidir­­.

KETEN TOHUMU: Sindirimi süresince ekstra kalori harcamaya yardımcı olan bitkisel kaynaklı olan protein ve lifleri ile metabolizmayı destekler­. Aynı zaman­da kalp, beyin ve genel sağlık amaç­lı gerekli omega* 3 yağ asitleri­nin de en  mü­him kaynaklarındandır­­.

KURU FASULYE: Bol posa muhteviyatı ile tok tutarak metabolizma hızına destek olan baklagildir­­. İçeriğindeki isoflavonları, kansere karşı koruyucu, diyabet hastaların­da kan şekeri­ni dengeleyici bir antioksidandır­­.  Bununla birlik­te baklagillerden  yalnız­ca kuru fasulye, alınan nişastalı karbonhidratların enerjiye hızlı bir şekil­de dönüştürerek harcanmasını sağlayarak kilo vermeye destektir­­.

PUL BİBER: Baharat olarak her yemeğe eklenme­si ile lezzet katması­nın yanı sıra metabolizmaya da hız kazandırmanın en  ba­sit yoludur­. Bunu ise vücut ısısını arttıra­rak yağ yakma kapasitesi­ni arttırıp sağlar­.

TAZE KIRMIZI BİBER: Metabolizma üstün­de pul biberi andıran tesirleri olup, aynı an­da Vitamin C içerme­si ile de bonus yiyeceklerden  bir tanesidir­­. Kış mevsiminde domates, salatalık yerine kahvaltılarda, salata çeşitlerinde yeri­ni almalıdır­­.

SU: Doğrudan metabolizma hızını arttırmaz­. Sürekli olarak vücudu zinde tutar ve bu sayede sıvı sirkülasyonunu devam ettirir. Metabolizmanın kalori yakma sürekliliğini sağlar­.

YEŞİL ÇAY: Bir çok inceleme yeşil çayın metabolizma hızını arttırdığını gösterdi­. Bu fonksiyonu içeriğindeki kateşin ismindeki antioksidanlarındandır­­.  Aynı zaman­da bu antioksidanlar alerjiye, kanser, bağışıklık gibi genel sağlık amaç­lı koruyucu olmaları ile bilinir­­.

BADEM: Hem lezzetli hem de protei­ni ile pratik bir atıştırmalıktır­­. Vücuttaki inflamasyonu azaltan sağlıklı yağ asitleri ile tok tutan lifi, kansere, diyabete ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur­.