23 Ocak 2015 Cuma

Ellerdeki Siğiller Nasıl Geçer?

Sponsorlu Bağlantılar:

Ellerdeki Siğiller Nasıl Geçer?

Eller­de görülmekte olan siğiller, en  fazla rastlanılan siğil hastalıkların­dan bir tanesidir­­. Virüslerin neden olduğu bulaşıcı bir hastalık olan siğiller vücudun türlü bölgelerinde görüle­bilmektedir­­. Siğil, genel olarak görünüm yönün­den  kötü bir görünüş arz ettiğin­den  tedavisine başvurulan bir hastalıktır ancak, önemsenmediği haller­de daha ciddi sorunlara neden  olabilmekte­dir­­.

Eldeki siğillerin nasıl geçeceği ve tedavi edileceği en  çok öğrenilmek istenen  konular­dan bir tanesidir­­. Siğil, deri tema­sı ile bulaşıcı bir hastalık olduğun­dan elinde siğil bulunmakta olan kişiler ile temas edilmeme­si ilk önlemlerden  bir tanesidir­­. Siğil taşımakta olan kişiler­de aile içi bireyler­de de siğil görülme olasılı­ğı yüksektir­­. Tedavi gerçekleştirilmediğinde siğillerin sayısın­da artış gözlenebilir ve vücudun türlü bölgelerine yayıla­bilir­­.

Eldeki siğillerin yayılma şekli ve görüntüsü şu şekil­de tarif edilebilmektedir­­.

Siğiller, el sıkışma, öpüşme ve aynı temizlik ürünleri­nin kullanı­mı gibi yollar ile başka kişilere bulaşa­bilir­­. Genel­de yüz ve boyun bölgesinde görülmekte olan siğiller­de hastanın siğili tanıma­sı zaman ala­bilir ve bu siğilin artışı­na ve daha çok alana yayılmasına neden  olur­. Lakin eller­de görülmekte olan siğiller­de bu durum daha erken  fark edilebilmektedir­­. Parmak ve el bölgesinde kabuklu, sert tırtıklı bir yapıya sahip olan siğiller, en  hızlı yayılan ve hızlı bir şekil­de büyümekte olan bir grupta yer alır­­.

Siğillerin Tedavisi

Ellerdeki siğiller­de tedavi nasıl olur?

El ve vücut bölgesinde görülmekte olan siğiller­de katiyyen  el ile müdahale edilmemesi, koparılmama­sı gerekiyor­. Bununla birlik­te en  fazla düşülen  yanlışlar­dan birisi olan ""zaman içerisinde geçer"" algısı siğillerin daha çok artışı­na ve yayılmasına neden  olacaktır­­.