30 Ocak 2015 Cuma

Yüzdeki Gözenekler İçin Ne Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar:

Yüzdeki Gözenekler İçin Ne Yapılır?

Daha güzel ve pürüzsüz görünen  bir cilt için gözenekleri küçültmek olanak­lı­. Genişlemiş gözeneklerden  kurtulmak amacıyla tavsiye­ler ­. Hepimi­zin hayali parlak, sıkı ve pürüzsüz bir cilt­. En çok şikayet ettiğimiz cilt sorunlar­dan bir tane­si de genişlemiş ve tıkanmış gözenekler­. Yağ üretimi­nin fazla olma­sı ve cilt temizliği­nin iyi yapılmama­sı sebebiy­le genişleyen  gözenekleri sıkılaştırmak olanak­lı­. Cildiniz için bir bakım ritüeli oluşturduğunuzda sağlıklı bir cil­de kavuşmanız esasın­da hiç zor olmaz­. Gözeneklerinizi sıkılaştırmak amacıyla önerilerimizi okuyun­.

Sık olarak peeling yapın
Bildiğiniz gibi genişlemiş gözeneklerin en  büyük sebe­bi cildin iyi temizlenmemesi­. Zamanla cilt üstün­de biriken  kirler, gözenekleri genişletir ve kötü bir görünüme neden  olmakta­dır­­.  Cildinizi sıkça derinlemesine temizlemek ve peeling yapmak gözeneklerin daha küçük görünmesine imkan vermekte­dir­­. Cilt tipinize uygun bir peeling veya sıvı temizleyiciler ile cildin üst katmanlarını temizleyebilirsiniz­. Düzenli cilt temizliği daha sıkı görünen  gözeneklere sahip olmanızı kolay hale getirir­­.

Cildinizi temiz tutun
Cildimiz günlük olarak makyaj katmanları altın­da nefes almaya çalışır­­. Bu, cilt üstündeki gözeneklerin genişlemesine yol açar­. Gözenek problemi­ni kökten  çözmenin yolu ise cildi devamlı temiz tutmak­. Eğer cilt sorunlarınız sebebiy­le fondöten  ve benzeri ürünleri günlük olarak kullanıyorsanız, eve döner dönmez makyajınızı temizlemeniz gerekir­­. Herhangi bir ten  makyajı uygulamamış olsanız bile dışarıdaki kirli hava ve gün içerisinde karşılaştığımız birçok şey cildimi­zin kirlenmesine yol açar­. Bu sebeple günlük olarak cildinizi temizlemek gözenek genişleme­si sorununu kökten  çözmek amacı ile en  mü­him adımlar­dan biri­.

Güneş koruma kremi kullanın
Artık cilt bakımıyla ilgili bütün haberlerin altın­da bu başlığı görmek­teyiz­. Cildini­zin sağlığı için yaz* kış güneş koruma kremi kullanmak büyük bir ehemmiyet taşıyor­. Güneş koruma­sı kullanmadığınız müddetçe cildiniz zarar görür ve bu durum başka birçok zararlı etki­nin yanı sıra genişlemiş gözenekler olarak da önümü­ze çıkmakta­dır­­.  Her gün dışarı çıkma dan evvel cilt tipinize uygun bir güneş koruma kremi kullanmaya özen  gösterin­.

Buhar banyosu yapın
Gözeneklerin doğal bir şekil­de açılışı ve temizlenebilişi için en  tesirli yöntemlerden  biri buhar banyosu­. Gözenekleri tıkayan kir ve yağlar­dan buhar banyosu ile kurtula­bilirsiniz­. Evde çaydanlığın içinde su kaynatarak kolayca bir buhar banyosu hazırlaya­bilirsiniz­. Üstelik aromaterapik bir etki katmak amacıyla kaynayan suya lavanta, biberiye, nane ve kırmızı gül yaprağı ilave edebilir, hoş kokan bir bakım seansı uygulaya­bilirsiniz­.

Spor­dan sonra yüzünüzü silin
Bolca terlemeye neden  olan fitness, koşu veya tempolu yürüyüş gibi aktivitelerden  sonra cildin üstün­de biriken  ter, gözenekler için menfi bir etki yaratır­­. Terin gözeneklerinizi tıkamama­sı için spor­dan sonra cildinizi mutlak suretle silmeniz gerekir­­. Cildinizi hemen  yıkama imkanı bulamıyorsanız, yanınızda terinizi silecek havlular bulundura­bilirsiniz­.