3 Ocak 2015 Cumartesi

Tırnaklardaki Beyaz Lekeler Nasıl Geçer?

Sponsorlu Bağlantılar:

Tırnaklardaki Beyaz Lekeler Nasıl Geçerı
Bazen  tırnaklar­da bir­takım noktalar ya da beyaz çizgiler görünür ve bunlar tıpta "Leukonychia" olarak bilinir­­. Bunların birçok sebe­bi ola­bilir yaralanma bunların en  belir­li olanıdır­­.  Hoş bir tırnağa sahip olmak amacıyla bu yazıyı dikkatli bir şekil­de okuyun­.

Tırnak zedelenmeleri­ni önleyin
Bir tırnak yaralanmasın­da yaklaşık altı hafta boyunca tırnaklar­da beyaz lekeler ola­bilir­­. Bunlar genel olarak kutu kola gibi maddeleri açarken  ortaya çıkmakta­dır­­.  Yumuşak tırnaklarınız olsa bile küçük beyaz noktalar oluşa­bilir­­. Esnek tırnaklarınız var ­ise asla ısır­ma ya da ağır bir şeyleri açmak amacıyla uğraşmayın­.

Manikürcünüzden tırnaklarınıza karşı nazik olmasını rica edin­. Birçok kadın manikürcüden  çıktıktan sonra tırnakların­da acı hisseder­. Manikürcünüz kocasın­dan intikamı si­zin tırnaklarınızdan çıkarmasın­. Manikür yaptırırken  bile tırnaklarınıza zarar verebilir­­. Manikürcünüz tırnaklarınızda ki beyaz lekelerin genel­de beslenme alışkanlıkların­dan kaynakladığını söyler(yetersiz beslenme)­. Bu belli zamanlar­da ola­bilir ama genel­de bu lekeler yaralanma sebebiy­le olur­.

Oje ve başka tırnak ürünleri­ni değiştirin­. Tırnaklarınıza bir­takım oje ve parlatıcılar zarar verebilir­­. Bunun için kullandığınız malzemeleri bilmiyorsanız, bildiğiniz güvenilir markalar ile değiştirin­.

Alternatif yöntemler
Sağlıklı bir diyet yapın­. Eğer yeni tırnaklara(diş eti ve cilt içinde geçerli) sahip olmak istiyorsanız, sağlıklı yemekleri tercih etmeniz gerekir­­. Bu bir angarya olmaz­. Sağlıklı yemek aynı an­da sağlıklı bir bedene de sahip olursunuz­. Bu şekil­de tırnaklarınız güçlendireceksiniz­.

Kepekli tahıllar, meyveler, sebzeler, yağsız et ve ya­ğı az sütü bol bol tüketin­.

Bazıları beyaz lekeler için bedenimizde yeteri ka­dar çinko olmadığını söylüyor­. Bazıları bunun kafi protei­ni olmadığını söylüyor­. Bazıları bunun kafi kalsiyum olmadığını için ortaya çıktığını söyler­. ­. Ne oluyor ise olsun, bunların hepsi üç bu noktalar ilgisiz olsa bile, iyi bir diyetin parçası olmalıdır­­.

Mümkün olduğunca ellerinizi temiz tutun­. Tırnaklardaki beyaz lekelerin başka sebe­bi de enfeksiyonlardır­­.  Bunun önüne geçmenin tek yolu ellerimizi temiz tutmaktır­­.

Tırnakların çok büyümesine müsaade etme­yin­. Uzun tırnaklar­da beyaz lekeler genel­de görülmekte­dir­­.

Tırnaklarınızı boyayın­. Beyaz lekelerden  kurtulmanın ve onları gizlemenin en  iyi yolu ojedir­­.

İpuçları
Tırnaklarınız yemeyin­.
Beyaz lekeleri kapatmak amacıyla nötr bir oje kullanı­nız­.
Dengeli beslenin, beyaz noktaları doğal yollar­dan ortadan kaldırın­.
Ağır eşyaları kaldırmayın, kola kutularını açarken  çok dikkatli olun­.