22 Ocak 2015 Perşembe

Evde Duş Jeli Yapımı

Sponsorlu Bağlantılar:

Evde Duş Jeli Yapımı

Eğer kuru bir cilde sahipseniz ya da kötü ve nemsiz hava şartlarından dolayı cildiniz kuruyorsa aradığınız duş jelini bizim yazımızda bulacaksınız. Her n'olursa olsun kuru cilt çatlar ve sonrasında pul pul dökülmeye başlamaktadır­­.  Kuru ciltler için banyo yaparken  cildi kurutan sabunlar­dan kullanmamaya özen  göstermek gerekir­. Daha da ileri gitmeli, mümkünse hiç sabun kullanmamalı­. Bu makale­mizde evde kolaylık­la hazırlayabilecek olduğunuz pratik bir duş jeli tarifi vereceğiz. Kullanmaya başladıktan sonra cildinizde gerçekleşen düzelmeyi ve nemi siz de yakından fark edeceksiniz.

Duş jeli için malzemeler
1 adet bebek şampuanı
7-8 çorba kaşığı kadar lavanta yağı
5-6 çorba kaşığı kadar zeytin yağı


Hazırlanışı ve uygulanışı
Bebek şampuanını bu tarifle bütünüy­le duş jeline çevirecek olduğunuz için vücudunuzdan başka yere kullanmamanız gerekiyor.
Bebek şampuanı­nın içerisin­den  bir miktar dışarı boşaltın­. Çünkü başka malzemelerin karışma­sı için birazcık yere gereksinim olacak­.
Yeterli yer kaldıktan sonra yağları şampuanın içerisi­ne dökün ve iyice karıştırın­.
Fakat bu şekilde zor karışıyor diyorsanız şampuanı bir kaba dökün ve yağlarla birlikte bir kaşıkla karıştırın. Karıştırma işlemi­ni orada yaptıktan sonra tekrar şampuan kutusuna geri boca edin.
Banyo yaparken  vücudunuzu bu jelle yıkayabilirsiniz­.
Yıkanırken  hem temizlenmiş olur hem de yağlar yardımıy­la vücudunuzu nemlendirmiş olursunuz­.