8 Ocak 2015 Perşembe

Havucun Cilde Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Havucun Cilde Faydaları

Güzel olmak için sadece makyaj yapmak ve bakım yapmak yeterli değildir. Gerçek güzellik içten  gelmelidir­­. Bu da ancak sağlıklı ve dengeli beslenmekle mümkün olmakta­dır­­.  A, B1, B2 ve C vitaminleri­ni içeren  havucun özelliği bileşimindeki karoten  yani provitamin A’dan gelir­­.

Bu vitami­nin eksikliği olduğu zamanlar; gece görmek güçleşir, cilt kurumaya başlar, yüzde zamansız çizgiler belirir, koku alma duyusu zayıflar­. Havuç, aynı an­da cil­de verilen  UV hasarını azaltmaya yarayan başka karotenoidlerle de doludur­.

Lif bakımın­dan zengin ve yağsız olan havuç bol A vitami­ni ile cil­de temizlik ve pembelik verir ve gözlerin sıhhatli kalmasına imkan vermekte­dir­­. Havuç, deri hücreleri­nin büyüme ve yenilenmesi­ni uyarır ve yumuşak, pürüzsüz ve genç görünümlü kalmak amacıyla yardımcıdır, cildin esnekli­ği­ni korur­. Havuç yine tahrişi önler, kuru ve çatlamış cilt bölgeleri­ni iyileştirir­­.

Erken  yaşlanmaya neden  olan serbest radikallerin oluşmasını engeller­. Siz de hem sağlıklı yaşa­mak hem de sağlıklı ve bakımlı bir cildiniz olsun istiyor iseniz aşırıya kaçma­mak şartıyla havuç tüketmeyi ihmal etmeyin ­. Havuç fazlaca miktar­da tüketilirse, cilt kuru pul pul ola­bilir­­.