26 Ocak 2015 Pazartesi

Siyah Noktalara Evde Kesin Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar:

Siyah Noktalara Evde Kesin Çözüm

Siyah noktalara çözüm için evde uygulayabileceğimiz bir çok metod mevcuttur­. Aynı zaman­da siyah noktalar için bir çok kimyasal içerikli kremler bulu­nur­. Sitemizde mümkün mertebe bitkisel tedavilere önem veriyoruz­­.  Peki siyah noktalara ne iyi gelir? Siyah noktalar nasıl geçer? Siyah noktalara karşı ev reçetesi nedir?

Siyah Noktaların Bitkisel Tedavisi

1* Bir adet limonun kabuğunu rendeliyoruz­. Sonrasın­da bir çorba kaşığı doğal yoğurdun içerisi­ne bu limon rendesi­ni ve bir yemek kaşığı kadar mısır unu koyuyoruz­. Bu karışımı güzelce harmanlayıp yüzümüze masaj yaparak sürüyoruz­. 15 dakika bekleip daha son­ra yüzümüzü ılık suy­la yıkıyoruz­.

2* Bir adet kırmızı turp alın, bunu güzelce yıkayın­. Kabuklarıyla beraber rendeleyin­. Sonra bu rendelenmiş turbu bir tülbent yardımı i­le süzün­. Çıkan turp suyunu elma sirkesi ile karıştırın­. Bu karışımı güneş görmeyen  bir yer­de üç gün bekletin­. Üç gün geçtikten  sonra bir pamuk veye peçete kullanarak bu karışımı siyah noktalarınıza sürün­. Bu metodu günlük olarak uygulayın ­. Üçüncü gün­den  sonra siyah noktalarınıza etki ettiği­ni göreceksiniz­. Kesin neticeler ise 7* 10 gün sonra belli olacaktır­­.

3* Yarım su bardağı su alın ve içerisi­ne üç yemek kaşığı elma sirkesi dökün ve kaynatın­. Sonrasın­da ateşi kısın ve üzeri­ni bir tülbent ile kapatın ve çıkan buhara yüzünüzü tutun­. On beş yirmi dakika yüzünüz buhar­da kalsın­. Bu metod siyah noktalarınız gözenekleri­ni açacaktır­­. Sonra tekrar az bir miktar su ve bir o kadar da sirke ala­rak karıştırın­. Bu karışımla da yüzünüzü silin­. Bu işlemi bir hafta da iki kez tekrarlamanız siyah noktalar­dan kurtulmak amacıyla yeter­.

4* Bir tutam kadar yabani kekik yaprağı, nane ve ıhlamuru bir kaba koyup üzerine su ilave ettikten  sonra kaynatın­. Kaynama bittikten  sonra karışım kenara alınır ve soğuduktan sonra siyah noktalara sürülür­.

5* Bir adet salatalığı alın ve kabuklarını soyun. Daha sonra suyunu çıkarın­. Salatalık suyunun içerisi­ne bir türk kahvesi fincanı limon suyu , bir çorba kaşığı badem yağı ve çırpılmış bir tane yumurtanın akını ilave edilmektedir­­. İyice karıştırılır­­. Bu karışıma hamur yoğunluğuna gelene kadar patates unu katılır ve yoğurulur­. Hazır olan kremi yüzünüze sürdük­ten  sonrayaklaşık yirmi* yirmi beş dakika bekletin­. Sonrasın­da yüzünüzü ılık su ile yıkayın­.

Siyah noktalar­dan kurtulduktan sonra her sabah yüzümüze gül suyu ile silersek yüzümüz "bebek" gibi olacaktır­­.