6 Ocak 2015 Salı

Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Bayanların en  büyük problemlerin­den  biridir fazla kiloları­. Fazla kiloların en  büyük sebe­bi ise vücut­ta bulunan yağ dokusudur­. Vücut­ta yağ dokusu oluşumu­nu önle­mek insanın elinde ola­bilir­­. Tüketilen  yiyecek maddelerine dikkat edilirse vücut­ta yağ dokusu birikmesi­nin önüne geçile­bilir­­. Yağ yakan ve yağ dokusu oluşumu­nu etkisi altına alan bir­takım besinler bulunur­. Peki nedir bu yağ yakan besinler ı

Vücut­ta yağ dokusu mevcut ise kilo verebilmek için bu yağ dokusun­dan kurtulmak gerekir.Yağ dokusun­dan kurtulmanız için tüketmeniz lazım olan besinler şunlardır ;

Yeşil ç ;ay; Yapılan deneyler ve incelemeler netice­si düzenli bir şekil­de bu çayı tüketen  insanlar ile tüketmeyen  insanlar arasın­da ciddi bir kilo alma hız farkı bulunur­. Yeşil çay tüketmeyen  insanlar tüketen  insanlara göre çok daha çabuk kilo alır­­.

Bir başka yağ yakan yiyecek de kırmızı biberdir­­. Bu haber acı seven  insanları sevindiren  bir haberdir­­. Kırmızı biber genel olarak acı olur ve içinde barındırdığı capsaicin isimli madde yardımıy­la metabolizmanın daha çabuk çalışmasına imkan vermekte­dir­­. Bunun yardımıy­la vücut sıcaklığı artarak enerji harcanır ve bu da vücut­ta bulunan yağın yakılmasına imkan vermekte­dir­­.

En mü­him yağ yakan yiyecek ise sudur­. Evet, bildiğimiz, günlük ihtiyacımız olan su… İnsanların temel ihtiyaçların­dan biridir su, insan vücudunun büyük bölümü (yaklaşık 3’te 2’si) sudan oluşmuştur­. Belirli bir müddet su ihtiya­cı karşılanmaz ise hayati işlev­ler durur­. Su bu bakımdan bir gereksinim olduğu hal­de çok da yararlı bir yiyecek kaynağıdır­­.  Vücut dolaşımı­nın hızlanmasını sağlayarak vücut­ta bulunan yağ tabakası­nın yakılmasına imkan vermekte­dir­­. Zayıfla­mak isteyen  bayanların günlük 3 litreye yakın su içme­si gerekiyor­.