25 Ocak 2015 Pazar

Sağlıklı Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerek?

Sponsorlu Bağlantılar:

Sağlıklı Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerek

Çevrenizdeki birçoğu insan fazla kiloların­dan şikayet eder­. Bunun yanın­da si­zin gibi, sağlıklı kilo almak isteyenlerin de olduğu bir grup bulunur­. Çoğu kişi bunun nedeni­ni anlamaz ve size şaşkın gözlerle bakar­.

Ancak görünüşünüzden  memnun değilseniz, "çok zayıfsın" lafını duymaktan sıkılmış iseniz veya hastalıktan yeni çıktıysanız kilo almak istemeniz gayet normaldir­­. Peki sağlıklı bir şekil­de kilo almanın formülü nedirı Hızlı kilo almak olanaklı müdürı

Zannedilenin aksine, kilo almak da en  az kilo vermek gibi zor ola­bilir­­. Lakin sağlıklı yollardan, kaidelere uyarak ve planlı bir şekil­de beslenerek, istediğiniz kiloya daha ba­sit ulaşa­bilirsiniz­. İşte size kilo almanızda yardımcı olacak altın değerinde ipuçları;

Vücut Tipinizi Bilin ve Bunu Kabullenin

Genleriniz, vücut tipini­zin ve kilonuzun belirlenmesinde büyük rolü bulunur­. "Oldukça sağlıklı bir insanım ama neden  zayıfımı" diyorsanız, ailenizdeki başka kişileri inceleyin­. Eğer onlar da birçoğu kez si­zin gibiyse, durumunuzu fazla dert etmenize gerek yok­tur­.

Sakın unutmayın, insan vücudu yalnız­ca genlerin i­zin vermiş olduğu ölçüde değişime uğraya­bilir­­. Zayıfsanız fakat sağlıklıysanız, en  fazla bir kaç kilo alıp görünüş olarak da kendinizi memnun edebilirsiniz­. Daha fazlası için uğraşmak, her zaman istediğiniz netice­si vermeyebilir­­.

Duyduğunuz O Mucize Kilo Alma Yöntemlerine Dikkat Edin!

Piyasada hızlı bir şekil­de kilo aldırmayı iddia edici yüzlerce ürün bulunmakta­. Eğer amacınız sağlıklı bir şekil­de kilo almak ise, bu tarz ürünlerden  uzak durmaya çabalayın­. Aynı şekil­de de zayıflama ürünleri­ni satın almak istiyorsanız, alacak olduğunuz ürünü iyice araştırın­.

Sporcu ürünleri bu kategoride en  rahat güvenebilecek olduğunuz ürünlerdir­­. Doğal bileşenlere sahip olduklarından, doğru miktar­da tüketerek sağlıklı kilo alma amacınıza ulaşa­bilirsiniz­. Bilhassa spor yaparak kilo almak isteyenler, bu ürünleri beslenme programın­dan eksik etmemelidir­­.

Kilo Almak İçin Çok Yemek mi Yoksa Kaliteli Yemek mi?

Sağlıklı kilo almanın en  mü­him formülü, tükettiğiniz bütün yiyeceklerin doyurucu açıdan zengin olmasına dikkat etmektir­­. Size "boş kalori" sağlayan cips, meşrubat ve şekerler ile sağlıklı bir şekil­de kilo alamazsınız­. Her öğününüzde, protein, karbonhidrat, yağ ve vitamin yönün­den  zengin bir beslenme programı oluşturmanız gerekir­­.

Sağlıklı kilo almak istiyorsanız, aşağıdaki tavsiyelere uymanızda fayda bulunmakta­.

Eğer yemek yediğinizde hemen  doyuyorsanız, günde 5 ila 6 öğün yemek yemeye çalışın­. Yemekler den  evvel ve sonra sıvı yiyebilirsiniz­. Lakin yemek esnasın­da sıvı tüketirseniz, mideniz dolar ve daha az yemek yersiniz­. Bun­dan ötürü yemek esnasın­da sıvı tüketmeyin­.
Mısır gevrekleri­ni ve toz içecekleri, su yerine süt kullanarak hazırlayın­. Kilo almak amacıyla bu karışımlara bal, kuru meyve veya kuru yemişler de ekleyebilirsiniz­.
Yemeklerinizle bir­likte yediğiniz salataları, zeytinyağı veya fındık yağı gibi sağlıklı yağlar ekle­yip tüketin­. Bu, sağlıklı kilo almanıza yardımcı olacaktır­­.
En sağlıklı şekil­de kilo almak için, bir diyetisyene başvurun ve ihtiyaçlarınıza özel bir beslenme programı hazırlamasını isteyin­.