22 Ocak 2015 Perşembe

En Kolay Meme Büyütme Yöntemi Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar:

En Kolay Meme Büyütme Yöntemi Nedir?

Meme büyütme ameliyatları, hem yurdumuzda hem de dünyada her yaştan kadı­nın en  çok irdelediği estetik konuları­nın başın­da geliyor­. Bu ameliyatlarla pek çok kadın hep hayali­ni kurduğu göğüslere kavuştu­. Lakin bu kadınların tamamı­nın mutlu olduğunu ve meme büyütme ameliyatları­nın her hastada istenilen  netice­si verdiği­ni söylemek olanaklı olmaz­. Ağızdan alınan haplar ya da suni enjeksiyon maddeleri ile meme büyütmeye çalışmak gibi yanlış metod­ların uygulanması­nın da kansere varan pek çok hastalığa davetiye çıkardığını söyleyen  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op­. Dr­. Naci Çelik meme büyütmede en  doğal, en  güzel ve en  sağlıklı sonuçları alabilecek olduğunuz yöntemleri anlatıyor­.

Daha büyük memeler için sağlığınızı riske atmayın
Bugüne baktığımızda; meme büyütme ve bazı zamanlar de hem büyütüp hem dikleştirme ameliyatları, burun estetiği ameliyatları ile beraber en  fazla uygulanmakta olan estetik ameliyatlardandır­­.  Meme büyütmenin pek çok metodu vardır fakat bunların bazısı esasın­da sağlığa zararlı ve hiç bir şekil­de uygulanmama­sı lazım olan yöntemlerdir­­. Örnek verecek olursak ağız yolu i­le alınan haplarla memeler büyümez­. Eğer meme bu haplarla büyüyorsa da dokuda meydana gelen  ödem sebebiyle büyüyordur ve ilaç bırakılınca meme tekrar küçülür, hat­ta eskisin­den  bile küçük olup sarka­bilir­­. Hormon da içerebilen  bu haplar kanser rizikosu oluştura­bilir­­. Aynı şekil­de aynı şekil­de dıştan suni enjeksiyon maddeleriyle memeyi büyütmeye çalışmak da meme gibi epey duyarlı olan bir organa yapılmama­sı lazım olan bir işlemdir­­. Bu teknikle öğle arası meme büyütme yaptıran bilhassa Ukrayna, Rusya ve BAE’nde yaşayan pek çok kadın­da problemler, apse oluşumları görülmüş, meme dokusunun çıkarılışı gibi ameliyatlar yapılmak zorun­da kalınmıştır­­. Uzak Doğu’da bu konuyla ilgili bilimsel çalışmalar yapılmış ve dıştan enjekte edilen  bu maddelerin kanser riski­ni arttırdığı kanıtlanmıştır­­.

En doğal metod memeye yağ enjeksiyonudur fakat yalnız başına kafi olmaya­bilir
Memeye yağ enjeksiyonu vücudun kendi yağ dokusunun memeye enjekte edilişi ile yapılmakta­dır­­.  Bu metod ilk uygulanmaya başlandığı zaman pek çok plastik cerrah bu metoda sıcak bakmamış ve kanser riski­nin bu kadar yüksek olduğu bir organa yağ enjeksiyonuna tereddütlü yaklaşmıştır­­. Lakin yapılmakta olan çalışmalarla yağ enjeksiyonların­da böyle bir riskin bulunmadığı ve en  ideal meme büyütme yöntemlerin­den  biri olduğu görülmüştür­. Zira yağ enjeksiyonu metodu göğüslerin doğallığını bozmaz­. Bilhassa zayıf hastalar­da deri yapısı­nın da ince olma­sı sebebiyle takma (silikon) konuluşu yöntemi­nin memelerin doğallığını bozması, protezin hissedilir olma­sı ve takma üstün­de dalgalanmalar görülüşü sebep­leriyle tercih edilemediği göz önünde bulundurulduğun­da yağ enjeksiyonunun doğallığı­nın önemi daha iyi anlaşıla­bilir­­. Lakin yağ enjeksiyonu da birçoğu kez hastanın memesi­ni yeteri ka­dar büyütmez ve ideal büyüklüğe ulaşmak amacıyla birkaç kez yağ enjeksiyonu yapmak gerekir­­.

Yağ enjeksiyonu ve takma beraber uygulanıp zayıf kadınlara da doğallık sağlana­bilir.
Yağ enjeksiyonu ile protezin beraber uygulanma­sı da olanaklıdır­­.  Op­. Dr­. Naci Çelik hangi hastalara sadece yağ enjeksiyonu, hangilerine sadece protez, hangilerine ise iki yöntemin birden  uygulanma­sı gerektiği­ni şöyle açıklıyor: "Eğer bir hastada yeteri ka­dar yağ var ­ise ve memesine takma koydurmak istemiyorsa yalnız­ca yağ enjeksiyonu, belki birkaç operasyon gerekecektir ama uygulana­bilir­­. Eğer hastanın hatları yuvarlak, derisi yeteri ka­dar kalınsa ve çok büyük bir takma istemiyorsa yalnız­ca takma koyuluşu tercihi de yapıla­bilir­­. Lakin asıl problem olan hasta grubu zayıf hastalardır ve bu hastalar­da tercih edilmesi gerekli olan uygulama memeye normale göre daha küçük bir takma koymak ve bilhassa meme arasın­da bulunan boşluğu, göğsün üst bölümünü ve yanlar­da protezin ele geldiği yerleri hastadan alınan yağlarla kamufle etmek olmalıdır­­.  Bu metod büyük takma kullanılmasın­da yaşanabilecek sorun­ları azalttığı gibi epey sağlıklı ve doğal göğüslere kavuşulmasına imkan vermekte­dir­­."