20 Aralık 2014 Cumartesi

Akneyi Tetikleyen Besinler

Sponsorlu Bağlantılar:

Akneyi Tetikleyen  Besinler

Akne sorununuz var ­ise birazda yediğiniz şeylere dikkat etmeniz gerekli olacaktır­­. Bilhassa bir­takım gıdalar akneni­zin iyice artışı­na ve baş edilemeyecek bir seviyeye ulaşmasına neden  olur­. Bu gıdalar­dan uzak durarak cildini­zin daha da güzel olmasını sağla­mak si­zin elinizdedir­. Diyetlerden  neredeyse kimse hoşlanmaz ama bazı zamanlar sağlık amaç­lı diyet yapmak zorun­da kala­bilirsiniz­. İşte bu diyette cildiniz için­. uzak durmanız lazım olan besinler ise;

* Kızartma ve Cips
Aşırı yağlı gıdalar vücudunuzdaki yağ oranını iyice artırarak cildini­zin bozulmasına neden  olacaktır­­. Olduğunca uzak durarak cildinize en  büyük iyiliği yapmış olursunuz­.

* Şeker ve Şekerli Ürünler
Şekerli ürünler ve şeker tükettiğiniz zaman glukoz artışı ile vücudunuzda sebum üretimi artarak cildinizdeki gözenekleriniz tıkanır­­. Tıkanan gözenekler de aknenin meydana gelmesinde tesirli olacaktır­­. Şeker ve şeker tüketiminizi olduğunca azaltmanızda fayda var­.

* Süt ve Süt Ürünleri
Süt ve süt ürünleri­nin yararı oldukça yüksektir ama aşırı tüketiminde süt içerisindeki bir hormonun cildinize iyi gelmediği hususun­da incelemeler sonuçlanmıştır­­. Süt tüketiminizi ihtiyacınıza göre sınırlamanız iyi olacaktır­­.

Trans Yağlar
Zaten  aknenin en önemli sebe­bi yağ iken  trans yağını olduğunca az tüketmeni­zin size ne kadar yarar sağlayacağınızı kolaylıkla tahmin edersiniz­.

Bu yiyeceklerden  uzak dururken  size en  faydalı şeyi hayatınızda asla atlamayın­. Bu da su çünkü az su tüketilme­si cildi bozmakta en  büyük ne­denlerden  biri­. Bol bol su tüketilme­si cildini­zin nem doyumunu sağlamasına yardımcı olacaktır­­.