17 Ekim 2014 Cuma

Gebelikte Mide Yanması İçin Doktora Gidilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar:

Gebelikte Mide Yanması İçin Doktora Gidilir Mi?

Mide yanma­sı hamilelikte olduğu zaman hamilelik reflüsü olarak geçiştiriliyor ola­bilir ama bunun altın­da bir mide asidi sorunu, bir mide ülseri ya da başka türlü bir sindirim sistemi hastalığı yatıyor ola­bilir­­.

Mide fıtıklaşmaları, midenin göğüs kafesin­den  birazcık daha yukarı çıkışı gibi durumlar hastalık halleridir­­. Basit bir gebelik reflüsü olarak değerlendirmemek gerekir­­.

Gebelikte döneminde mide yanması

Mide yanma­sı olan her anne adayı­nın bunu doktoruna iletme­si gerekmektedir­­. Doktor bir­takım ilaçlarla bunu tedavi etmeye çalışır ve çoğu zaman da başarılı olur; çünkü verilen  ilaçlar, çoğu gebelik reflüsü olduğun­dan ce­vap verir ve anne adayı­nın mide yanma­sı geçer­.

Bazı haller vardır ki, doktorunuz mide yanması­nın hazımsızlıkla karıştırılabileceği­ni açıklayabilir­­. Bu hallerde netice itibari ile mide ülseri çıka­bilir, safra kesesinde bir sorun ola­bilir­­. Fıtıklaşma olarak bahsi­ni ettiğimiz durum ya da sindirim sistemi­nin başka kısımları ile alakalı bir­takım hadise­ler mevzu­bahis ola­bilir­­.

Tüm bu nedenlerle, hamilelik çağın­da mide yanma­sı her durum­da kadın doğum uzmanınıza iletilişi lazım olan bir haldir­­.

İlgili aramalar: gebelikte mide yanması için doktora gidilir mi, hamilelikte mide yanması için doktora gitmek gerekir mi