24 Ocak 2013 Perşembe

Hamileliğin 4. Haftasında Neler Olur?

Sponsorlu Bağlantılar:

HAMİLELİĞİN 4. HAFTASI

Adet gününüzdesiniz ama henüz adet görmediniz. Eczaneden alarak evde yapacağınız basit bir gebelik testi size hamile olduğunuzu söyleyebilir. Fakat bazı durumlarda bu haftada idrarda yapılan gebelik testleri kesin sonuç vermeyebilir. Emin olabilmek için kan testi yaptırmalısınız veya bir iki hafta daha beklemelisiniz.

Testiniz pozitif çıktı, tebrikler hamilesiniz. Bu haftalarda implantasyon kanaması diye adlandırılan kahverengi lekelenmeyle karşılaşabilirsiniz. Paniklemeyin, embriyonun rahim içine yerleşirken kendine rahat bir yer hazırlarken yaptığı kazı çalışmaları sırasında küçük bir kılcal damarın çatlamasıyla oluşan lekelenmedir. Bu haftaya kadar gebe olduğunuzu bilmiyordunuz belirtileri henüz yoktu yada hafifti.Tat alma değişikliği, yorgunluk, halsizlik, sık idrara çıkma, bulantı ve kasıklarda kramplarla karşılaşmanız olasıdır. Nedeni ise vücudunuzda üretimi artan östrojen ve HCG hormonlarıdır. YAZININ DEVAMINA GİT

Sponsorlu Bağlantılar:


Siz hissetmeseniz de amniyon kesesi(gebelik kesesi)oluşmaya ve su ile dolmaya başlamıştır. Embriyon bir yandan bölünerek büyümeye devam ederken diğer yandan gelişimini devam ettiren ilkel plasenta oksijen ve besin taşıma işlemine başlamıştır. Bebeğinizin cinsiyeti, ten rengi, göz rengi ve bütün DNA'sı artık belirlenmiştir. Beyin ve duyu organ sistemleri oluşmaya başlamıştır ve artık oda sizi hissetmeye başlamıştır. Kalp ve ilkel dolaşım sistemi de oluşmaya başlamıştır.