7 Eylül 2010 Salı

Morluk Nasıl Geçer? Morluklara Ne iyi Gelir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Doğal ve Bitkisel Tedavi Yöntemleriyle morluklar nasıl geçer?

Çarpma Sonrası Oluşan morluklar:

Çarpma sonrası olu­şan morluklara "hematom" denir. Çarpma sonu­cu derinin altındaki kılcal damarların kopmasıyla meydana gelen kan birikinsi­dir. Bu çarma sonucu yani “hematon” sonucu çarpılan bölge şi­şer, kızarır ve ağrır. Deri altında kanama devam ettiği sürece şişme inmez ve ar­tar.


Bu süreç ortalama 5-10 dakika sürer ve tamamlan­dıktan sonra şişme durur.

Böyle bir durumda yapılabilecek en iyi şey, böl­geye soğuk uygulamak olacaktır. Örneğin ; buz torması koyabilirsiniz. Soğuk hematonun geliş­mesini durdurur ve ağrıyı azaltır. Ortalama 30 dakika sonrada ağrı tamamen kay­bolur.

Fakat bundan sonraki evrelerde bölgede morluk olu­şur ve bir haft sonunda sarı-yeşil bir renk alır, şişliği giderek azalır ve toplanan kan tam olarak vücut tarafından emilince ortadan kaybolur.

Hematomun 1. günden sonraki tedavisinde böl­gesel heparinli pomatlar kullanılabiliyor. Fakat bölgesel tedavi yapılması da hematomlar orta­lama 15 – 21 gün içinde iyileşirler.


Bazen iki cisim arasında sıkışan parmak veya tırnak­ların altında da hematom oluşabilir.

Bölgeyi soğutmak en doğru harekettir. Tırnak altın­da oluşan hematomların cerrahi yolla boşaltılması ağrıyı derhal durdurur, iyileşme­yi kolaylaştırır.

Normal olarak hematom bir kaç gün içinde kendi­liğinden iyileşir. Ağır ve kompleks olan durumlar hariçtir.

Doğal ilaçlardan arnika kremleri harici olarak kulanıl­ması uygundur

----

Morluklara Ne iyi Gelir? Doğal Tedavi Yöntemleri

1 - Siyah zeytin çekirdekleri çıka­rılıp ezilerek, lapası eziklere sarılır.

2 - Un, zeytin­yağı, bal karıştırılıp ha­mur yapılarak sarılır.

3 - Et dövülüp ezik­lere sarılır.

4 - Çarpmalar,düşmeler sonucu oluşan mor­luklara Biberiye yağını sürün,2 saat sonra morluk geçmeye başlar. Biberiye yağı kesiklere, ağrılara, morluk­lara çok iyi gelir (kaynak.netten)

Sponsorlu Bağlantılar:

Aramalar: morluk nasıl geçer , morluklara ne iyi gelir , morluk tedavisi , morlukları ne geçirir , morluklar için giderici krem